Prisijungimo prie Horizon konsorciumų galimybės

GWP Centrinės ir Rytų Europos centrui siūloma prisijungti prie dviejų konsorciumų projektų paraiškų Horizon programos kvietime. Galutinis terminas – 2023 m. kovo pabaiga.

  1. GWPO kreipėsi Porto universitetas, prašydamas prisijungti prie projekto „Atsparios aplinkos auginimas per švietimą ir gamta grįstus sprendimus” (GREEN), parengto pagal HORIZON-CL6-2023-BIODIV-01-8 programą: Biologinės įvairovės nykimo problemos sprendimas ir gamta pagrįstų sprendimų skatinimas aukštajame moksle. Projektu siekiama mokyti ir didinti informuotumą apie biologinės įvairovės nykimą ir skatinti gamta pagrįstus sprendimus, skatinti jaunimą turėti tvarią praktiką, teikti visuomenei mokslo žinias.
  2. IRSA (Italijos vandens tyrimų institutas) iš Bario (https://www.researchgate.net/profile/Pompilio-Vergine/research) vadovauja Horizon kvietimo konsorciumui: HORIZON-CL6-2023-ZEROPOLLUTION-01-1: Žinios ir inovatyvūs sprendimai žemės ūkyje siekiant užtikrinti vandens prieinamumą ir kokybę – https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/horizon-cl6-2023-zeropollution-01-1

Paraiškų teikimo pradžia: 2022 m. gruodžio 22 d.

Galutinis terminas: 2023 m. kovo 28 d.

Laukiami rezultatai: Vadovaujantis Europos žaliojo susitarimo strategija „nuo ūkio iki stalo” ir siekiu užtikrinti nulinę taršą, Vandens pagrindų direktyva ir Europos aplinkos agentūros (EAA) pateiktais duomenimis, sėkmingi pasiūlymai prisidės prie tvaraus vandens valdymo gerinimo, jo prieinamumo (įskaitant leidimų išdavimą, kiekio matavimą ir kainodarą) ir kokybės užtikrinimo, žemės ūkio atsparumo sausroms ir potvyniams didinimo ir su drėkinimu žemės ūkyje susijusio aplinkosauginio pėdsako mažinimo. Dėl šio pasiūlymo susisiekė Liublianos universitetas.

Jei turite klausimų ar norėtumėte jungtis prie konsorciumo, rašykite Vandens namų vadovui gintas.stankunavicius[eta]gf.vu.lt arba regioniniam GWP koordinatoriui konstantin.ivanov[eta]gwpcee.org