Pirma fazė

2009 m Stokholmo tarptautinis vandens institutas (SIWI) pakvietė Pasaulio vandens partnerystės atstovus iš Lietuvos ir Lenkijos dalyvauti misijoje Kaliningrado srityje, Rusijoje. Misijos metu buvo vertinama vandens išteklių valdymo būklė Kaliningrado srityje ir šios srities vandens institucijų bendradarbiavimas su kaimyninėmis šalimis. Misiją finansavo Švedijos agentūros SIDA Baltijos jūros skyrius. Taip gimė pirmasis nedidelis Kaliningrado projektas, kuriame be SIWI, Lietuvos ir Lenkijos vandens partnerysčių atstovų dalyvavo Šiaurės dimensijos fondas (Kaliningrado srities NVO ), Rusijos mokslų akademija, Švedijos šiaurės Baltijos upių baseinų rajono valdymo institucija ir Färgfabriken fondas. Projektas oficialiai baigėsi 2011 spalio mėnesį.
Projektas parodė, kaip kolektyviniai veiksmai ir investicijos į vandens išteklių valdymą Kaliningrado srityje galėtų skatinti tvarų ekonomikos vystymąsi ne tik tarpvalstybiniuose Nemuno ir Priegliaus upių baseinuose, bet ir visame Baltijos jūros regione.

Projekto rezultatas buvo anglų ir rusų kalbomis išleistos Kaliningrado srities vandens išteklių ir jos infrastruktūros būklės apžvalgos, kurios pateikiamos čia: Rusų kalba, Anglų kalba.

Antra fazė

Pirmojo projekto pagrindu 2012 metais SIWI bei Lietuvos ir Lenkijos vandens partnerystės inicijavo naują projektą pavadinimu „Kolektyvinių veiksmų pagrindo kūrimas tarpvalstybinių vandens telkinių Kaliningrado srityje, Lietuvoje ir Lenkijoje (Baltijos jūros regionas) valdymui“ (angl. Building a framework for collective action in the management of the transboundary waters in Kaliningrad, Russia, Lithuania, and Poland (Baltic Sea Region).

Antrojo projekto dalyviais yra:

1. Stokholmo tarptautinis vandens institutas (SIWI), Švedija – Projekto vadovas;
2. Švedijos jūros ir vandens valdymo agentūra;
3. Rusijos mokslų akademijos Ekonomikos institutas;
4. Lietuvos ir Lenkijos vandens partnerystės.

2014 metais prie projekto prisijungė ir Baltarusijos partneriai.

Projekto metu įvyko trys bendri SIWI seminarai, du specializuoti GIS seminarai, parengti tarpvalstybinių Nemuno ir Priegliaus UBR GIS žemėlapiai,  sukurtas video filmas, įgarsintas anglų kalba:

rusų kalba:

sudarytas interaktyvus žemėlapis su naudojimosi instrukcija anglų kalba.
GIS komponentą projekte finansavo Pasaulio vandens partnerystė.

Parašykite komentarą