Nauja knyga besidomintiems hidrologija

Norite papildyti savo žinias apie vandenyje vykstančius procesus, jo savybes bei išteklius? Tuomet jums tikrai pravers nauja Gintaro Valiuškevičiaus knyga „Apie vandenį be lygčių“. Leidinio pavadinimas tiksliai atspindi jame naudojamą informacijos pateikimo stilių – tekste vengiama empirinių formulių ir statistinės informacijos gausos, leidžiant skaitytojams pažinti hidrosferą pasitelkus kasdienius pavyzdžius, gausias iliustracijas ir paprastus paaiškinimus.

Trylikoje knygos skyrių (kurių kiekvieną sudaro keli smulkesni poskyriai) pateikiama medžiaga suskirstyta į tris dalis. Pirmoji dalis skirta bendrai pažinčiai su hidrologijos mokslu. Ją sudaro penki skyriai, nagrinėjantys hidrologijos sampratą ir raidą, hidrosferos struktūrą ir ribas, vandens savybes, jo išteklius, baseiną ir jame vykstančius procesus. Antroje, iš trijų skyrių sudarytoje, knygos dalyje mėginama atskleisti skirtingose terpėse esančio vandens ypatumus: čia atskirai nagrinėjami atmosferoje esančio vandens, požeminio vandens bei paviršinio vandens ištekliai ir savybės. Trečioji knygos dalis – pati plačiausia. Kiekviename iš penkių ją sudarančių skyrių analizuojami hidrologiniai procesai ir jų sąsajos su kraštovaizdžio, ekosistemos bei klimato veiksniais įvairiuose paviršinio vandens objektuose: vandenynuose, upėse, ežeruose, pelkėse ir ledynuose. Leidinio pabaigoje pateikiama dalykinė rodyklė, kurioje nurodyti ir angliški tekste vartojamų terminų atitikmenys.

Siekiant informatyvumo ir patrauklumo, leidinys papildytas specialiais intarpais, aprašančiais keistesnius hidrologinius reiškinius, mažai žinomus vandens objektus ir šiaip įdomesnius įvykius, susijusius su vandeniu. Dėl šios priežasties tekstas tinkamas ne tik hidrologijos ir gretimų sričių specialistams, bet ir visiems smalsesniems skaitytojams, norintiems susipažinti su vandens pasaulio įdomybėmis.
Plačiau susipažinti su pristatoma knyga ir ją įsigyti galima Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro puslapyje.