Darnaus vystymosi tikslų atlasas

Pasaulio bankas sudarė (2018) darnaus vystymosi tikslų (SDG) atlasą. Čia vizualiai pateikiamos pagrindinės tendencijos, iššūkiai ir vertinimo problemos, susijusius su kiekvienu iš 17 darnaus vystymosi tikslų. Atlase žemėlapiai ir duomenų vizualizacijos parengtos pagal Pasaulio vystymosi rodiklius-indikatorius (WDI) – tai Pasaulio banko sudaryta tarptautinio masto palyginamoji statistinė informacija apie pasaulio vystymąsi…

plačiau

Nauja knyga – „Water for the environment”

Pasirodė nauja knyga (atitinkanti vadovėliui taikomus reikalavimus) pavadinimu „Water for the Environment: From Policy and Science to Implementation and Management” (2017). Autorių kolektyvas: A. Horne, A. Webb, M. Stewardson, B. Richter M. Acreman. Knyga skirta aplinkosaugos ir vandens problemų specialistams, hidrologams, ekologams, tarpdisciplininių sričių atstovams ir kitiems; rekomenduojama aplinkosaugos tarnyboms,…

plačiau

Integruotas sausrų valdymas Vidurio ir Rytų Europoje

Vandens trūkumas ir sausros turi tiesioginį poveikį visuomenei bei ekonomikai, nes nuo vandens priklauso tokie sektoriai kaip žemės ūkis, turizmas, pramonė, energijos gamyba ir transportas. Taip pat tai daro poveikį ir bioįvairovei ir vandens kokybei. Šiuo metu sausrų valdymas daugeliu atveju apima tik žalos ir praradimų valdymą. Siekiant į šį procesą įtraukti visas suinteresuotas institucijas Pasaulinė meteorologijos organizacija (WMO) 2013 m. pradėjo Integruoto sausrų valdymo programą…

plačiau

Pasaulio paplūdimių būklė

Žurnalo Nature priede „Scientific reports” Luijendijk ir kt. (2018) paskelbė apžvalgą apie pasaulio paplūdimių būklę. Apžvalga atlikta panaudojant palydovinę informaciją nuo 1984 iki 2016 metų. 33 metų palydoviniai stebėjimų duomenys rodo, kad 24 % pasaulio smelėtų paplūdimių traukiasi 0,5 m per metus, 28 % platėja, o 48 % yra stabilūs. Didžioji…

plačiau